Özgür Cihan Berk kimdir?

Özgür Cihan Berk kimdir?

1979 yılında İzmir’de doğan Özgür Cihan BERK’ in finans piyasaları serüveni, lise yıllarına kadar dayanır. Piyasayı ilgiyle izler, notlar alır.

Geneli mühendis olan ailesinin etkisinde kalarak mühendislik eğitimi alır. Mühendisliği çok sevmesine rağmen ülkemizde mühendisliğe ve pozitif bilimlere olan değerin ne kadar düşük olduğunu, piyasada en iyi bilinen işletmelerde uzun yıllar çalışan biri olarak görür.

Bu durum onu son derece üzmekle birlikte, bir yandan kariyerindeki yükselmeyi sağlaması gerekmektedir.

Birilerinin iki dudağı ucunda geçmek bilmeyen aşırı stresli bir iş hayatı, ona bıkkınlık vermiştir. Bunun böyle gitmeyeceği bellidir.

Var olan arayış, onu lise ve üniversite yıllarındaki tutkusuna döndürmüş ve aslında çok sevmesine rağmen maaşlı bir meslek seçiminin ülke şartlarında doğru seçim olmadığını düşündürtmüştür. Bu kapsamda bir öz-yıkım faaliyeti olarak radikal kararlar zincirinde, beyaz yaka maaşlı iş hayatına veda etmiş ve bilfiil 25 yıllık başarılı bir borsa-finans yatırımcısı olarak karşınıza çıkmıştır.

Hepimizin bir hikâyesi vardır.

Bu da Özgür Cihan BERK’ in kısa ve öz hikâyesidir. Geçmiş deneyimlerini aktardığı 32 saatlik Temel Finans Eğitimi ve 120 saatlik Orta Düzey Finans Eğitimi aracılığı ile finansal alanda yeni bir ufuk açmış ve hiç kurgulanmamış tarzda eğitimler kurgulayarak  25 yıllık deneyimini çok öz ve kesin bilgilerle katılımcıların hizmetine sunmuştur. Çünkü onların bir 25 yıl heba etmesini istememekte, ülkemizde batan her borsa yatırımcısının sermayesini çöpe gitmesini engelleyerek ülkemize derin bir katkı sağlamaktadır.

Bu platformda ise eğitim almak istemeyen, eğitim fikrine soğuk bakan yatırımcı dostlarına günlük olarak hiçbir yerde bulunamayacak özgün analizler vermektedir. Ayrıca Sn. Berk, piyasadaki algı savaşına karşı Türk yatırımcısını korumayı şiar edinmiştir.

Takdir sizlerindir. Yani yüce Türk milletinin.

Saygılarımızla.